Project Description:
Izolacje przemysłowe z wykorzystaniem elastomerów polimocznikowych znajdują zastosowanie jako antykorozyjne zabezpieczenie betonu, metali, drewna przed skutkami działalności takich substancji drażniących jak chemikalia, ścieki, węglowodory, sól i inne nieczystości. Oprócz tego materiał ten bardzo dobrze sprawdzi się jeśli chcą Państwo wykonać skuteczną hydroizolację konstrukcji betonowych, basenów, zbiorników, oczyszczalni ścieków, podpór mostów, i wielu innych.
Wiele zbiorników przemysłowych wymaga odpowiedniego zabezpieczenia, aby spełniać swoją rolę. Często od odpowiedniej izolacji zależy wytrzymałość konstrukcji. Tego typu zbiorniki są nieodzowną częścią większości zakładów przemysłowych w każdej branży. Warto wybrać sprawdzone rozwiązania izolacyjne, aby zabezpieczyć ciągłość prac.
Kiedy warto wziąć pod uwagę izolacje zbiorników?
Izolacje zbiorników przemysłowych konieczne są wszędzie tam, gdzie na dużą skalę przechowywane są różnego rodzaju materiały lub surowce. Szczególnie istotne jest zabezpieczenie tych zbiorników, które na co dzień narażone są na działanie sił natury, w tym przede wszystkim wody i warunków atmosferycznych. Wszystkie te czynniki mogą niekorzystnie wpływać na materiały, z jakich wykonane są zbiorniki. Izolacje mają na celu zapobieganie ich niszczeniu i rozszczelnieniu, które może przyczynić się do ogromnych finansowych strat.
O izolacji zbiorników należy pomyśleć jak najwcześniej. Powinno się przeprowadzić ten proces, zanim pojemniki zostaną narażone na działanie szkodliwych czynników. Jeżeli zbyt długo będziesz zwlekał, koszty przedsięwzięcia będą rosły, ponieważ izolowanie będzie musiało być poprzedzone naprawą powstałych już mikrouszkodzeń.
Jakie zbiorniki izolować?
Izolacji podlegać mogą zbiorniki wykonane z różnych materiałów. Szczególnego zabezpieczenia wymagają te z betonu, metali oraz drewna. Chronimy je przed korozją i uszkodzeniami chemicznymi. Izolacje zbiorników wykonywane są z użyciem z elastomerów polimocznikowych. Materiał ten świetnie zabezpiecza przed działaniem soli, węglowodorów i innych związków. Doskonale sprawdza się również w hydroizolacjach basenów, oczyszczalni ścieków czy podporów mostów.
Jak dobrać izolację zbiornika?
Solidna izolacja zbiornika zapewnia niezakłócony przebieg procesów przemysłowych w każdym zakładzie. Dzięki niej nie pojawiają się problemy z wyciekiem surowca lub jego zanieczyszczeniem. Ważne, aby właściwie określić gęstość izolacji oraz grubość jej warstwy. Na to wpływać będą przede wszystkim warunki, w jakich znajduje się zbiornik i materiał, z jakiego został wykonany.
Niezbędne jest też wzięcie pod uwagę temperatur, w jakich funkcjonują zbiorniki – zarówno tych na zewnątrz jak i wewnątrz pojemnika. Czasem przechowywane materiały wymagają ogrzewania lub chłodzenia, co będzie miało wpływ na pracę materiału izolującego. Należy to wziąć pod uwagę przy projektowaniu zabezpieczenia.